Faaliyetlerimiz;

Duman Tahliye Damperleri Şartnameleri

Duman ve ısı tahliyesi:
Duman tahliye sistemleri, duman ve ısıyı tahliye ederek yangın çıkış yollarına erişimi ve yangın söndürmek için müdahaleyi  kolaylaştırır. Böylece binalardaki  malzemelerin yangından etkilenmesi minimuma indirgenerek  korunması daha kolay sağlanırken, oluşabilecek zararlar da minimuma indirilmiş olur.

Duman tahliye sistemlerinin kullanım alanları genellikle ,depolar, uçak bakım hangarları, fabrika üretim alanları,merdiven boşlukları ve binalar arası bağlantı noktaları gibi ortak kullanım alanlarıdır. Ayrıca endüstriyel binalar ve iş yerlerinde de tercih edilmektedir.

İhtiyaç duyulan duman ve ısı tahliye alanı, binanın tasarımına ve kullanım amacına bağlı olarak değişebilir. Duman tahliye pencereleri farklı boyutlarda bulunmaktadır.

DUMAN BACALARINDA GÜNLÜK HAVALANDIRMA İÇİN KULLANIM İMKANI :
Duman tahliye sistemi JOFO markalı elektrikli bir motor ile açılan havalandırma penceresinin,  piston mesafesi kadar açılmasını sağlar. Böylece duman ve ısı tahliye edilerek yangın çıkış noktaları tehlikesiz hale getirilir.
Kontrol sistemi emniyet aküsüyle desteklenerek, yangın sırasında oluşabilece güç kesintilerinde de sistemin çalışması sağlanmaktadır.

Sistem, kontrol kutusundaki entegre düğme ile pencerenin günlük kullanımda rahatça AÇILIP – KAPANMASINA imkan tanır. Pencerenin kanadı, havalandırma sırasında yağmur sularının ve yaprakların içeri girişini engelleyecek şekilde tasarlanmıştır. Sistem ayrıca test ve acil durumlar için basit bir tekrar kurulum imkani da sunmaktadır.

Duman tahliye sistemi, en son güvelik standartlarina uyumlu olmak gibi çesitli faydalar sunmaktadır:
Duman kontrol ve basınçlandırma sistemleri kontrol ve izlemeleri Bir binada duman kontrol ve basınçlandırma sistemleri kurulması halinde, bu sistemler ile ilgili ariza ve konum değiştirme sinyalleri ayrı bir bölgesel izleme panelinde veya yangın kontrol panelinde ayrı bölgesel durum ve arıza göstergeleri oluşturularak izlenir ve kontrol edilir. Duman kontrol sistemlerinin el ile manuel istasyonlar üzerinden kontrolleri sağlanır. Binanın yangın alarm sisteminden gelen sinyalle otomatik olarak devreye girerek karbondioksit CO2 gaz tüplerinin tetiklemesiyle  duman tahliyesi  gerçekleştirilebilir.

Duman tahliye sistemi, uygun maliyetler ile, tek pencereli merdiven boşluğundan, yüzlerce penceresi olan üretim tesislerine kadar geniş kullanım alanına sahiptir. Uygulamaya bağlı olarak duman tahliye penceresine rüzgar ve  yağmur algılama sensörleri de eklenebilir. Ayrıca düz çatı sistemi ile düz çatılarda da uygulamak mümkündür.

Lamilux duman bacası sistemleri, projenize uygun olarak ebadları belirlenmekte ve çatı üzerindeki sac kasaları,çevre yalıtım izolasyonları yapılarak kurulumu ve monyajı yapılarak test edilerek çalışır durumda teslim edilmektedir. Duman bacalarının yıllık periyodik bakımları SKYLINE tarafından profesyonel ekiplerle yapılmaktadır.

Duman bacalarında Açma mekaniğinde tahrikler ve tespit elemanları gerekli kuvvetlere uygun olarak hesaplanmalıdır. Pencerelerin gereken açılma açıları temin edilmelidir.  Elektrikli bağlantılar yerel yangın önleme mevzuatına uygun olup kesitleri gereken motor akımlarıveya hacimlerine göre seçilmelidir.

Elektrik kontrol panoları ve de   manuel yangın alarm kontrol panolarının tümü  özel olarak ön görülmüs   bir teknik odada konuşlandırılmalıdır. Bu odada meydana gelen bir yangında anında tetiklenmesini temin etmek için, merkezin monte edildiği yerde yangın detektörleri öngörülmelidir.